Hledat firmy v obci Říkovice
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Živé firmy v obci Říkovice 6 firem

ČESKÁ POŠTA Říkovice - Říkovice č. 7

OBEC Říkovice - Říkovice č. 68

GARDEN SERVIS - Říkovice č. 31

MŮJOBCHOD-POTRAVINY IVANA POSPÍŠILOVÁ - Říkovice č. 73

ROZKOŠNÝ MIROSLAV - Říkovice č. 76

ZŠ A MŠ Stará Ves - Říkovice č. 1

Historie obce Říkovice celá historie

Obec Říkovice leží 8 km jižně od Přerova. Její katastrální území měří 385,44ha, v obci žije 450 obyvatel. První zmínka o Říkovicích byla uvedena v biskupské listině Bruna ze Šaumburku z roku 1274. Od roku 1476 do roku 1786 držel Říkovice rod Říkovských z Dobrčic. Po vymření tohoto rodu byly Říkovice několikrát prodány, až v roce 1854 přešly do vlastnictví rytířů Chlumeckých. Ti pak po roce 1918 rozprodali svůj majetek a odstěhovali se do Rakouska.

Nejstarší památkou v Říkovicích je socha sv. Jana Nepomuckého z roku 1719, která byla v roce 2000 restaurována a přemístěna do zastavěné části obce.

Budova bývalého zámku byla přebudována na základní školu, která sloužila svému účelu až do r.1978. Nyní je zde umístěna mateřská škola, místní knihovna a klubovna mládeže. Jedna třída slouží ženám ke cvičení.

Společenské dění v obci zajišťují: fotbalový oddíl TJ Sokol, Sbor dobrovolných hasičů, myslivecké sdružení Olšina, klub mládeže Juvena a tenisový klub Bohuš. Závažným nedostatkem při pořádání kulturních akcí je skutečnost, že v obci není k dispozici větší společenská místnost a tak se tyto akce pořádají jen v letních měsících v parku u MŠ.

Demografické údaje

Soubory cookies umožňují správné a úplné používání webových stránek

Další informace zobrazíte kliknutím na Informace o cookies.