Hledat firmy v obci Beňov
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Živé firmy v obci Beňov 15 firem

Č.O.B.SLÉVÁRNA s.r.o. - Beňov č. 214webFotografie u firmy

Jsme univerzální slévárna, svou koncepcí zaměřena na výrobu technologicky náročných odlitků ze všech běžně odlévaných kovů a slitin s přímým důrazem na jejich kvalitu a provedení.

SOLÁRNÍ SYSTÉMY - Beňov č. 154

SIDA KONSTRUKT s.r.o. - Beňov č. 70

OBEC Beňov - Beňov č. 3Fotografie u firmy

BEER CASH & CARRY s.r.o. - Beňov č. 19

ZŠ A MŠ Beňov - Beňov č. 73Fotografie u firmy

ZÁCHRANNÁ BRIGÁDA KYNOLOGŮ - Beňov č. 93

SMÉKAL TOMÁŠ Ing.-PALIVOVÉ DŘEVO - Beňov č. 98

ELEKTRO KILIAN - Beňov č. 149

MŠ Beňov - Beňov č. 33

TJ SOKOL Beňov - Beňov č. 132

TOMEČKOVÁ IVETA - Beňov č. 31

TOMEČEK JAROSLAV - Prusy č. 27, Beňov

JEZDECKÝ ODDÍL BEŇOV - Beňov č. 21

POSPÍŠIL ANTONÍN - Beňov č. 46

Historie obce Beňov celá historie

První historický záznam o obci se váže k roku 1365. Jméno obce prý vzniklo z osobního zájmena byn, jehož nositel se uvádí jako svědek již na jedné listině z roku 1130. Dále následně jako HAHRAD " DE BINON " pak v listinách z roku 1318 a 1322, následně pak v Zemských deskách z roku 1365 se píše záznam o obci jako BÍNOV a českých listiných jako BEYNOW.

Záznam který se váže také k obci Beňov je opuštěná ves Běškovice či Běšovice severně od obce Beňov na trati Běškovska. Tato obec měla stejné dějiny jako obec Beňov a také i stejnou vrchnost. Zánik obce se váže k době Husických tažení a válek. Pozemky byli přičleněny k Beňovu, jehož obyvatelé dávali určitý poplatek za jejich užívání

Roku 1564 za doby Vratislava z Perštýna byli platy z " Běškovska " zvláště počítány a Běškovsko bylo rozděleno na 28 stejných padělků a tehdejší dvůr Bískovský na 28 újezdů.

Dále pak k historii vodního mlýna v Beňově, zde byl nalezen mlýnský kámen s datem "ANNO 1226 " jedná se zřejmě o založení tohoto objektu.

Nákres osady a obce Bejnova okresu Přerovského z roku 1867 od Andreje Ginthera - stavitele, dokument byl nalezen při opravě a rekonstrukci muzea arcibiskupa A.C.Stojana v srpnu roku 2007. Originál je zarámován a uložen v zasedací místnosti obce Beńov.

Roku 1964 se Beňov sloučil s malou obcí Prusy, která je od té doby jeho místní částí. Obec Prusy leží ve vzdálenosti 1 km severovýchodně od Beňova. Obec Beňov má 213 čísel popisných a 610 obyvatel. Obec Prusy má 29 čísel popisných a 70 obyvatel.

Demografické údaje

Soubory cookies umožňují správné a úplné používání webových stránek

Další informace zobrazíte kliknutím na Informace o cookies.