Do 30. 8. je možné se ještě přihlásit. Zahájení: 26. září 2013 - začátečníci, 3. října 2013 - pokročilí Kurz zahrnuje 6 lekcí + závěrečný věneček. Lekce budou probíhat vždy 1x za dva týdny - ve čtvrtek od 19 hodin.

Hledat firmy v obci Police nad Metují, ulice Ostašská
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Nabídka práce v okolí 30 km 196 firem

U Lípy 926, Nové Město nad Metují20,59 km

Havlíčkova 610, Česká Skalice20,62 km

Lípové náměstí 218, Poříčí, Trutnov20,62 km

Doly 272, Nový Hrádek20,64 km

Lidická 317, Česká Skalice20,64 km

Husovo náměstí 36, Česká Skalice20,71 km

Zelená 153, Česká Skalice20,82 km

Žitná 476, Poříčí, Trutnov20,86 km

Riegrova 837, Česká Skalice20,91 km

Malecí 578, Nové Město nad Metují20,97 km

Československé armády 428, Nové Město nad Metují20,99 km

Družstevní 587, Nové Město nad Metují21,00 km

Malá Skalice č. 168, Česká Skalice21,02 km

Křenkova 283, Česká Skalice21,05 km

Ječná 550, Poříčí, Trutnov21,09 km

Žižkův kopec 617, Česká Skalice21,15 km

Malecí 588, Nové Město nad Metují21,15 km

Jiřinková 276, Malá Skalice, Česká Skalice21,22 km

Náchodská 2104, Nové Město nad Metují21,24 km

Náchodská 2104, Nové Město nad Metují21,24 km

Historie obce Police nad Metují celá historie

Podle klášterní tradice získalo ”polický újezd” břevnovské opatství již na počátku XIII. století, kdy prý tehdejší opat CHUNO vyslal do této pustiny mnicha JURIKA, aby se tam usadil jako poustevník. Po jeho smrti údajně nastoupil na jeho místo jáhen VITALIS se svými druhy, kteří zbudovali na místě poustevny první malý klášter s dřevěnou kaplí P. Marie. Roku 1213 pak vydává, na prosbu opata Chuna, král PŘEMYSL OTAKAR I. listinu, kterou obdaroval benediktiny rozsáhlým územím, tzv. POLICKÝM ÚJEZDEM – ”místem samotným a pustým”.

V roce 1229 potvrzuje toto darování i král VÁCLAV I. Dnes víme, že obě tyto listiny patří do souboru tzv. ”břevnovských falz”, na jejichž podkladě se břevnovští benediktini tohoto území zmocnili. S pomocí lokátorů rozdělili zákupním právem (dědičným pachtem, emfyteuzí) prvním kolonistům polnosti budoucích vesnic a postupně celou krajinu osídlili a zúrodnili.

Věcný obsah těchto podvržených padělků však zřejmě není příliš daleko od skutečnosti, protože reflektuje poměry z dob jen o málo pozdějších.

Kolem dřevěného klášteříku záhy vyrostla i malá zemědělská osada, kterou zde založili první čeští kolonisté, snad povolaní z těch vesnic ve vnitrozemí, které již dříve břevnovskému klášteru patřily. Postupně byly v nejbližším okolí kláštera založeny i první vesnice (Ledhuj, Bukovice, Radešov) a z míst, která kdysi ”děsila svou širou pustinou”, se poznenáhlu stává osídlená a kulturní krajina – vzniká klášterní panství.

První jasný paprsek, vržený na historii Police, zahalenou dosud jen do šera pověstí a dohadů, je den 6. Září 1253. Král PŘEMYSL OTAKAR II., na žádost opata MARTINA, vydává významné privilegium, listinu, kterou se přenáší týdenní trh z PROVODOVA do jiného místa, nazývaného POLICE (”ad alium locus POLICZ nomine”, jak praví listina).

Demografické údaje

Soubory cookies umožňují správné a úplné používání webových stránek

Další informace zobrazíte kliknutím na Informace o cookies.